След 40 години Русия възобновява прекъснатата през 1976 година програма за изследване на Луната, съобщава директорът на Института за космически изследвания при Руската академия на науките акад. Лев Зельоний, по информация на сайта „Деловой квартал” .
Институтът планира да изпрати към спътника на Земята три космически апарата. „Първият етап от нашата лунна програма вече се реализира. Финансира се работата по създаването на космическите апарати „Луна-25”, „Луна-26” и „Луна-27”, - посочи академикът. Първият апарат ще бъде изпратен през 2016 г., вторият – през 2018 г., а третият - през 2019 г.
Програмата на „Луна-25” ще има демонстрационен характер.
Главната й мисия ще е да върне на Русия увереността, че тя може да каца на Луната, тъй като не е правила това от 1976 г., посочва Виктор Хартов, генералният директор на научно-производствено обединение „С. А. Лавочкин”, работещо в областта на ракетно-космическата промишленост. На „Луна-26” ще бъде монтиран ретранслатор, а модул „Луна-27” ще бъде оборудван със сондажна техника с цел търсене на воден лед на Южния полюс на Луната.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!