29.01.2015 11:52

Русия излиза от ПАСЕ до края на годината

Видян 1694 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Русия реши да прекрати своята работа в  ПАСЕ поне до края на тази година след като нейната делегация бе лишена от правото да гласува. Организацията прие промени за пълномощията на руската делегация, с които тя бе лишена от право на глас и участие в ръководните органи на Асамблеята до април. След изтичането на този срок ще се решава дали Русия изобщо да продължи да членува в тази организация.

"След като руската делегация беше лишена от нейните основни правомощия и най-вече от правото на глас, по нататъшната й работа в тази организация губи всякакъв смисъл. Възможно е след година да бъде разгледан и въпросът да продължи ли Русия своето членство в ПАСЕ", коментира председателят на руската Държавна дума Сергей Наришкин. 

Подобно е мнението и сред членовете на горната камара на руския парламент - Съвета на федерацията. Според председателя на комисията по конституционно законодателство Андрей Клишас Русия трябва да прекрати всякакво сътрудничество с тази по думите му "стремително губеща своя авторитет организация на европейските бюрократи". 

Председателят на външнополитическата комисия в Руската държавна дума Алексей Пушков определи решението като "неадекватно". По думите му, то нанася много сериозен удар по общоевропейския междупарламентарен диалог.

Русия е един от основните донори за ПАСЕ с годишна вноска от 28 милиона евро.

Организацията отправи призив за изтегляне на руските войски от територията на Украйна и за освобождаване на пилота от украинските ВВС Надя Савченко, пленена от сепаратистите в Източна Украйна и откарана в затвор в Русия. Савченко, която символично беше избрана за депутат в Украйна през октомври, официално е част от 12-членната делегация на страната си в ПАСЕ.



Етикети
, , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

стрелец