04.02.2020 12:03

Президентът: Официално снемам доверие от правителството!

Видян 5631 пъти | Коментари 4
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

   „Свидетели сме на остра криза в управлението на всички нива”, заяви по време на обръщение към народа държавният глава Румен Радев. “Официално снемам доверието си от правителството, което не действа в интерес на българските граждани и носи отговорност за острата криза в нашето общество”, обяви президентът.


“Това управление води до разпад на държавността и ни лишава от бъдеще като нация. На всичко това трябва да се сложи край”, заяви Радев. Той отправи остри критики към кабинета Борисов 3 заради водната криза, кризата с боклука и необсъждането на текстове за валутния борд и др..


“От 3 години призовавам правителството да работи отговорно и ефективно в интерес на гражданите. Не го правя като политически опонент, а като държавен глава - с мисъл и грижа за бъдещето на България”, заяви Радев.  По думуте има „липса на воля за реформи, за борба с корупцията и разхищенията”. „Методичното погазване на закона доведе България до парализа на цели обществени системи и институции”,  констатира президентът.



Радев разкритикува правителството и за отказа да поеме политическа отговорност за кризата с водата и боклука и категорично заяви: „България не е бунище и никой няма право да залага здравето на българите, за да “извличат печалба шепа бизнесмени с държавни протекции”. „Разследвания на чужди медии и институции осветлиха разхвърлянето из цялата страна и горенето на чужди боклуци, което трови въздуха и природата ни”, припомни той.


 “Търгува се с национален суверенитет в името на личното политическо оцеляване”, коментира още държавният глава. “Институции, призвани да бъдат независими и да отстояват закона, го погазват показно, превръщайки се в инструмент на властта. Държавни органи си позволяват да сплашват несъгласните. Налице е организирано настъпление срещу гражданските свободи”, категоричен бе Радев.


 "Днес деленето не е между леви и десни, столица и провинция, а между порочната власт и милионите почтени българи. В борбата за отстояване на нашите права, аз съм редом с вас", подчерта държавният глава.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Anonimen 04.02.2020 16:09

    Румен Радев: "България не е бунище и никой няма право да залага здравето на българите, за да извличат печалба шепа бизнесмени с държавни протекции." Правителството към затвора, незабавно! https://www.facebook.com/BulgariaFor.me/videos/814085415772204/ Гледайте българи, това е до с. Варвара - Пазарджишко и чака да го издишаме! Испански боклук в българска река. Нерегламентирано сметище край р. Чая https://frognews.bg/novini/ispanski-bokluk-balgarska-reka-nereglamentirano-smetishte-krai-chaia.html Средиземноморски боклук продължава да зарива страната ни.

  • 003 Anonimen 04.02.2020 16:08

    Румен РАДЕВ: "Жителите на Перник и цели села от региона са оставени без вода, за което кабинетът отказва да поеме политическа отговорност." ПОТЪНАЛИТЕ ПАРИ В КАНАЛИТЕ НА ПЕРНИК Разследване на Валя Ахчиеваз https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=NR9Api0OzA8&feature=emb_logoемноморски

  • 002 Anonimen 04.02.2020 16:08

    Румен РАДЕВ: "Жителите на Перник и цели села от региона са оставени без вода, за което кабинетът отказва да поеме политическа отговорност." ПОТЪНАЛИТЕ ПАРИ В КАНАЛИТЕ НА ПЕРНИК Разследване на Валя Ахчиеваз https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=NR9Api0OzA8&feature=emb_logoемноморски

  • 001 Anonimen 04.02.2020 16:07

    Румен РАДЕВ: " Държавни органи си позволяват да сплашват несъгласните и протестиращите. Налице е организирано настъпление срещу гражданските свободи." "Полицаи пребили гражданин - голям праз, нали е жив https://frognews.bg/novini/politsai-prebili-grajdanin-goliam-praz-nali-jiv.html ВЛАСТТА МУ ПОГНА БАБА СТОЙНА КАТО ВРАГ НОМЕР ЕДНО https://www.youtube.com/watch?v=Koi685iwWm8&feature=emb_logo Полк. инж. Кирил Стаменов Става дума за масов полицейски произвол, антизаконен и противоконстатиционен срещу всички български граждани https://svobodnoslovo.eu/%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%b4%d1%83%d0%bc%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d1%81%d0%be%d0%b2-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b5%d0%b9%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b8%d0%b7%d0%b2/

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

стрелец