Министър-председателят Бойко Борисов поздрави учителите по случай Международния ден на учителя. Той им благодари за старанието и грижите, които полагат за децата.
"Честит празник на всички учители! Силно ценя Вашата работа и Ви благодаря за старанието и грижите, които полагате за децата на България. Майка ми беше учителка и добре знам как дълги години сте били с несправедливо малки заплати, но въпреки това винаги сте вършили Вашата работа професионално и с любов. Но времената се променят, а Вие заслужавате нещо повече от добри думи", написа премиерът Бойко Борисов във фейсбук по повод международния ден на учителя.
В посланието си в социалната мрежа премиерът потвърждава ангажимента на правителството и управляващото мнозинство възнаграждения на учителите чувствително да растат и условията, в които работят да се подобряват.
"Като премиер на България и председател на най-голямата партия в Народното събрание, потвърждавам ангажимента на правителството и управляващото мнозинство, Вашите възнаграждения чувствително да растат и условията, в които работите да стават все по-добри. Още в бюджетната прогноза за 2020 г. са разчетени допълнително 360 млн. лв. за по-високи учителски заплати, което е поредната стъпка към обещанието ни за двойно увеличение в рамките на мандата. Вярвам, че Вие го заслужавате и че всички българи подкрепят тези политики, оценявайки Вашата ключова роля в обществото", написа Борисов.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Гледам, Деветоданестият поздравява учителите с празника. „Силно ценя Вашите усилия….“.ююЯвно фактът, че майка му е била учителка, не е допринесъл с нищо поне за елементарна грамотност! Грамотните ще разберат, другите ще се чудят какво искам да кажа…. Деветоданестият обещава и много, много пари за учителите. Той знаел от майка си как били подценявани. Ами тогава не бяха, Баце, не бяха. И професията беше уважавана. За подценяването й допринесоха илитерати като теб, простаци, за които образованието и интелекта са много подозрителни. А и никой не може да обещава като теб. Ти и на сестрите беше обещал! Явно срам нямаш!
Тъй като има определени маркери (пиукване през няколко минути), това навежда на мисълта, че записът е направен от ДАНС, и че вероятно едно от двете лица е било официално подслушвано. По-вероятно е това да е бил Трифонов, който е наблюдаван от службите, заради обстоятелството, че не плаща никакви данъци и почти всичките му приходи отиват в офшорки. … СТ: Дават ми вече 12%. Със сигурност заедно сме над Корнелия. ББ: Повече си – на 15%, ама съм им казал да не те обявяват, че може да навредиш и на ГЕРБ. СТ: Това си е твърдо мнозинство. Няма да ни трябват нито Патриотите, нито психо-десните. ББ: Да, яко е така. И аз не искам и да чувам за психарите. Тия са луди наистина. СТ: Да ги оставим на Корнелия тогава. (Бойко се смее) ББ: Да, нека си направят коалиция БСП и Плевнелиев. Но ти си важен, за да не изпревари БСП ГЕРБ, че доста се доближиха. Незаменим си за това. СТ: А с Радев как ще се оправим? ББ: Там ще е по-трудно. Много популистки се държи, харесва го народът. Много точки трупа. Може да не го бием и заедно. Но с ДПС ще го изместим със сигурност. СТ: Ако ДПС официално ни подкрепи, може да ни убие. ББ: Това ще го правим само ако има смисъл. Ако няма, ще е като сега – даваш им тайно министри и пари, и те подкрепят откъм тъмното, без никой да ги вижда. СТ: Е, какво значи “да има смисъл”. Като си имаме свое мнозинство без тях, какво повече… ББ: Смисъл има, ако заедно с теб, и с ДПС, направим над две трети депутати. Тогава можем да променим Конституцията и да вкараме президентска или полу-президентска република. После предсрочни избори за президент, и Радев изгаря.
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!