Правителството обмисля да разреши само на три ТЕЦ-а да работят и да затвори останалите. Тези, които ще продължат да работят, са двата американски ТЕЦ-а и ТЕЦ „Марица Изток 2″.
Кабинетът е решил да не предлага на ЕК да се гарантира работата на всички български ТЕЦ-ове до 2038 г., каквото решение беше взето в предишния парламент. Според решението парламентът задължи кабинета да предоговори българския план за възстановяване относно енергетиката. Това обаче няма да бъде изпълнено.
Идеята е заложена в подготвената от кабинета промяна в плана, която ще се обсъжда преди окончателно да бъде предложена на ЕК. В новия вариант е записано, че емисиите се намаляват с 30% и остават да работят само двете американски топлоцентрали AES и „Контур Глобал“, и държавната ТЕЦ “Марица-изток 2”.
До 2026 г. поетапно ще се спират други мощности за 800 мегавата. Това означава, че няма да работят трите други частни централи – ТЕЦ “Бобов дол”, ТЕЦ “Брикел” и ТЕЦ “Марица 3”, чиято мощност е точно 800 мегавата.
Източник: obektivno.bg
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на