Свързани новини

24.09.2021 14:23

Незаконен добив на злато край Струма

Видян 1943 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Нелегален добив на злато чрез промиване на пясък е разкрит при полицейска проверка по река Струма в района на с.Невестино, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил, предаде БНР. По случая е образувано досъдебно производство за незаконен добив на подземни богатства.


При съвместна проверка на служители от МВР и Министерство на енергетиката в частен имот в землището на с. Невестино е открита и иззета техника за пресевна дейност. За случая е уведомен дежурен прокурор.


Местните хора коментират, че кюстендилец закупил имота наскоро и започнал разкопаване и промиване на пясък. Работят с багер и самоделна пресевна инсталация. На няколко пъти незаконен добив на злато по река Струма беше установяван в по-горното течение, край селата Копиловци, Шишковци, Шипочано, Раждавица.


Сега златарите са слезли и в Невестинско. Геолози и минни специалисти коментират, че при обработването, промиването на 3 куб. м. материал - речен пясък, се извлича около 1 грам сурово необработено злато.


Обикновено се купува имот край реката,който се разкопава, а след това не се рекултивира, остава като лунен пейзаж край реката, казват местните.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 25.08.2025 00:35

    Дънди прешъс изнесоха тонове за милярди и продължават да го правят. Всяко правителство от 30 години е корумпирано и получава дебели пачки или дялове... Сиромасите, не могат да проверят собствената си земя... Лицемерие и беззакония от държавата към своите граждани.

  • 001 Anonimen 24.09.2021 15:41

    Защо да е незаконно ? В цяла Австралия така добиват злато, наемат или купуват имоти и започват дълбаене и разкопки, така се добива злато което влиза в обръщение, така правят и на Аляска, така добиват злато и в Канада ! Защо да е незаконно, човек си купува имот, добива от него ценни земни богатства които след това влизат в обръщение в държавата, а тази държава България никога няма да ги извади, защо човек да не ги изкопае ? С такива закони се спира всякакво развитие, държава-РЕКЕТЬОР, чака наготово да прибере всичко ценно !

RSS

Най-нови

Лятната къща на Джаки Кенеди купена от Том Форд за $52М

Лятната къща на Джаки Кенеди купена от Том Форд за $52М

Том Форд е платил 52 милиона долара за ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

везни

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази сряда

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази