КНСБ ще поиска от държавата от догодина да връща платените данъци на хората с ниски доходи, съобщи днес в Хасково президентът на синдиката Пламен Димитров, предаде БНР. От синдиката ще излязат и с ново предложение към Министерството на финансите за необлагаем минимум.
Предложението на КНСБ е още от следващата година държавата да започне да възстановява платените вече данъци. На първо време механизмът трябва да включва само хората с най-ниски доходи.
Димитров заяви: „Първата стъпка, която предлагаме за 2020 г., е да бъде в по-тесни граници за нискодоходните групи – от минималната заплата, колкото и да е тя за 2020 г., до някакво число близко средната работна заплата или малко под нея, но до 1000 лева например“.
„Нашето предложение е да има работещ механизъм, който поетапно да се разшири, да стигне доходът, който подлежи на облагане и възстановяване на платения данък в някакъв обем“, допълни Пламен Димитров.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия