21.02.2021 09:34

Изкаралите К19 да се ваксинират, ако са минали достатъчно много месеци: Доц. Дончев

Видян 2480 пъти | Коментари 4
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"С ваксинирането по-важен е личният пример. Да покажем, че това е пътят да се спасим от вируса. Не стигнахме до ниво да искаме помощ отвън, за да се справим с пандемията". Това каза в ефира на "Събуди се" доц. Дончо Дончев от ВМА, който 7 пъти е дарил кръвна плазма.


Той е специалист по уши, нос и гърло, началник на отделение в клиниката там. Ветеран от няколко военни мисии, влиза като доброволец в COVID-отделението в болницата, заболява тежко, оздравява и отново се връща като доброволец.


"Виждам светлина в тунела, защото ваксинацията е факт. Първата и втората вълна бяха като стрес тест", каза той.


Според него хората, които са изкарали COVID-19 трябва да се ваксинират, ако са минали достатъчно много месеци.


По думите му да се възстановят максимално функционалните възможности на белите дробове е целта на задържането на въздух, демонстрирано от него. А освен на ваксината и появата на противовирусно лекарство разчитаме да помогне в борбата с пандемията.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Anonimen 21.02.2021 11:48

    Този псевдо специалист по уши,нос,гърло много ги разбира нещата, също като началника си муфтаджийски! Най добре да отиде в Анадола да го ваксинират отзад...Аман от такива плазмодии.

  • 003 Anonimen 21.02.2021 11:36

    Мъ, я чупка, бе! Ние всички не сме дебили.

  • 002 доста съмнително 21.02.2021 10:18

    Докторите ни почнаха да ни плашат с тази неестествена пропаганда. След като вируса непрекъснато мутира, а ваксините са направени на бързо и то за първия щам, за всеки мислещ човек е ясно, че ефектът става все по-минимален. Ами ако след 1-2 г се появи пак някой вирус отново ли юруш на ваксините и до къде ще доведе това човешкия организъм? Тепърва ще се проявяват страничните и нежелани ефекти тъй като всички одобрени ваксини не са минали 3-та фаза на изпитания и не е ясно плюсовете или минусите са по-големи

  • 001 да 21.02.2021 09:54

    Ваксинирането е лично убеждение. Тоя са какъв комсомолски плам агитира. Нищо не се е променило в манталитета на българина. Остава си сопол. Хърле

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова