25.09.2021 09:00

Има проблем с прокуратурата в България: Евродепутатите

Видян 3977 пъти | Коментари 4
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

България има проблем с прокуратурата, структурата и монопола ѝ върху разследванията, както и начина, по който се водят разследвания, което създава риск от безнаказаност. Това са част от заключенията на евродепутатите от комисията за граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи (LIBE) след приключването на двудневното им посещение в София, предава Свободна Европа.


Не мисля, че получихме всички отговори, които търсехме от главния прокурор. Повечето въпроси, които му зададохме, бяха за инерцията при знакови производства. Зададохме въпрос за конкретен случай - за снимката на предишния премиер, но главният (прокурор бел. ред.) не знае на каква фаза е разследването, а това не е нормално“, каза евродепутатът София и'нт Велд по време на пресконференция в петък.


Става въпрос за случая със снимките на нощното шкафче на Бойко Борисов, в които бяха заснети пачки евро и златни кюлчета. От Софийската градска прокуратура прекратиха разследването още в края на 2020 г., когато кабинетът Борисов 3 все още беше на власт.


По думите на Велд съществува монопол на държавното обвинение при започването на производства и разследвания, което позволява на главния прокурор по собствено усмотрение да не предприема действия по определени случаи.


Седемте евродепутати, които бяха на посещение в България, очертаха като


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Anonimen 25.09.2021 19:20

    Разговорите с ръководството на ГЕРБ не трябва да бъдат изключвани. Същото важи и за свижданията и всички останали права на излежаващите редовни присъди в българската затворническа система.

  • 003 Anonimen 25.09.2021 12:08

    Корупция не може да се премахне с общество в което преобладаваща част са прости и малоумни хора г-жо /г-це/ Велд ! Елате след изборите в България и ще разберете каква е бройката на простолюдието, а тя ще се окаже сборът от гласовете за ГЕРБ,ДПС и БСП които ще преобладават ! България живее все още в комунизъм и негови носители са именно тези три партии, както беше казал навремето покойният Д.Талев:-"последният комунист на света ще умре в България и ще е българин, много години след кончината на последният руски" !

  • 002 Anonimen 25.09.2021 11:18

    Ха ха ха 001, бая работа е свършил Каскета, щом и с тротинетки са бягали, значи много сериозна хайка е имало, вероятно и цялата жандармерия е била вдигната на крак, ха ха ха....

  • 001 От старейшините в БАН 25.09.2021 10:48

    Ама и вие го разберете господин Гешев. Как да повдига обвинения и да води дела срещу корумпирани и крадливи политици от високите етажи на властта и крадливи олигарси, след като в България НЯМА НИКАКВА КОРУПЦИЯ И НИКОЙ НЕ Е ОТКРАДНАЛ И ЕДНА СТОТИНКА ОТ ДЪРЖАВАТА??? Човека действа, прави и невъзможното. Вече хвана няколко ОПГ-та.Едното беше групировка, която с години е произвеждала пронансирани количества от незакона контрабандна домашна ракия в някакъв гараж.Заловиха и 3-ма бракониери с по над 40 литра, укрити от всеки, с домашна ракия в туби от бензин без бандерол в опит да ги изнесат в Монако и Лихтенщайн.И вие пак недоволни?!? Хванаха една стринка да продава домашни плетени терлици на Женския пазар, без ДДС. Конфискуваха и 9 и 1/2 чифта терлици и 11,75 лева. Хванаха и две баби, дръзко да продават връзки магданоз и пресен незаконен копър, домашно производство, по сред бял ден, без касови апарати, разположили сергия на едни щайги на ул.График Натиев. Арестуваха ги след бясно преследване с тротонетки из Борисовата градина, с помоща на два хеликоптера "кугар" и една дузина барети, въоръжени до зъби и с инфрачервени очила на вечерно гледане и пак няма никаква благодарност и няма едно мерси да му кажете!Какаво искат тия бюрократи от ЕС , да ни счупят( както казва госин Борисов) хубавата държава ли, що ли? Просто ни завиждат от ЕС, това ще да е.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и