Свързани новини

01.12.2013 16:12

Харчим 3,5 милиарда лева по празниците

Видян 1757 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

3,5 милиарда лева е сумата, която се очаква да изхарчат българите в празничния декември. Най-много заделяме за посрещане на Нова година извън дома, както и за бяла и черна техника, съобщава бТВ.

Българите все по-често предпочитат да посрещнат Новата година извън дома. Така за 2-3 нощувки в страната отделя между 200 и 400 лева. На Коледа пък се харчи най-много за трапезата и подаръците. Всяко семейство отделя около 35% от доходите си през декември за празниците. За да не надхвърлим прекалено бюджета си, финансисти съветват най-напред да запишем неотложните си разходи на хартия. Това са както сметки за ток и парно, така и храна и изплащане на кредити. Едва след това трябва да направим бюджета за подаръци и празници. В противен случай рискуваме да се поддадем на изкушенията повече, отколкото можем да си позволим. Особено внимателни с емоционалните покупки трябва да бъдат притежателите на кредитни карти, съветват финансисти.

Януари е най-тежкият месец не само за потребителите, но и за бизнеса. Затова коледните промоции често продължават и след Нова година. Така част от покупките - като например бяла или черна техника за дома, може да останат за сметка на януарската заплата, до която пък ще се преживява по-лесно.

Анкета сред българите обаче показва, че всяко семейство ще разполага с по-малък бюджет за коледните празници през тази година. Въпреки че намаленията в големите магазини в момента са между 20 и 50% , повечето хора все още не са започнали с коледното пазаруване и смятат да го отлагат до последно. Причините са различни. Оказа се, че най-много пари по Коледа отделяме за подаръци за децата и семейството. Бюджетът ни обаче намалява. В сравнение с миналата година повечето смятат да отделят по-малко за празнични покупки, а в най-добрия случай толкова, колкото и предходната година. Много от анкетираните не споделят консуматорския дух, свързан с празниците и споделят, че Коледа за тях е време на добро настроение, еуфория и ново начало. 



Етикети
, ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

към хороскоп хороскоп

телец