Гимназист се хвърли от четвъртия етаж на ПГТЕ „Хенри Форд“

Свързани новини

09.04.2025 15:16

Гимназист се хвърли от четвъртия етаж на ПГТЕ Хенри Форд в София

Видян 1779 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Гимназист падна от четвъртия етаж на училище в София. Случаят е станал в Професионална гимназия по транспорт и енергетика „Хенри Форд“ в София.


Момчето е получило открити фрактури на крайниците и травма на лицето. То е на възраст около 15 години. От думите на вътрешният министър стана ясно, че то само е скочило.


"До колкото имам информация, няма опасност за живота на момчето. Какви са мотивите му да скочи аз нямам представа. Надявам се, че семейството е добре и ще се справят със ситуацията. Но първо и най-вече се моля детето да е добре и да преодолее този момент", заяви вътрешният министър Даниел Митов, предаде Дарик.


Момчето бе транспортирано по-рано към противошоковата зала на "Пирогов".


Случката е станала след час по английски език, докато учениците са изчаквали учителката по химия.


Веднага след инцидента е задействана мобилна група от психолози към Министерството на образованието и науката. Те ще работят на място с учениците в следващите дни. Психологическата подкрепа ще продължи колкото е необходимо.


В днешния ден всички ученици от училищния корпус, в който се е случил инцидентът, са били освободени от часове.


Училищното ръководство оказва пълно съдействие на разследващите органи. Представители на Регионално управление на образованието ще бъдат в следващите дни в училището за оказване на подкрепа и проверка на училищната организация.


Заместник-министър Таня Михайлова е била тръгнала от училището, но когато научава за случилото се, тя се е върнала и е била на място до отпътуването на линейката.


Наталия Каменова


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

телец

Фокусът днес попада върху партньорските отношения

Фокусът днес попада върху партньорските отношения и