16.03.2009 12:57

ГЕРБ: "Ако остане монопола на НЕК, България ще отиде на съд!"

Видян 1876 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Ако остане монопола на НЕК, България ще отиде на съд!" Това заяви представителя на ГЕРБ Владимир Уручев, който е и член на Европарламента по време на 3- тата от 7-те тематични дискусии в НДК организирана от БСК на тема: "Енергийната сигурност и промените в климата", предаде БГНЕС.


Въпросът за НЕК повдигна представителят на ГЕРБ, според когото привилегированото положение на компанията на пазара у нас е накарало ЕК, да отвори процедура за нарушение. Таско Ерменков от БСП отговори, че трябва да има регулация на пазара, без да засегне конкретният въпрос, защото само така могат да се предотвратяват такива кризи като газовата. По време на дискусията строго се очертаха границите в разбиранията между левите и десни партии. БСП е за повече регулация, а главно ГЕРБ и ДСБ за пазарен принцип. Всички се съгласиха относно приоритетите за България в тази сфера-за енергийна сигурност, сигурност на доставките и повече алтернативни източници на енергия. Според БСП развитието на атомната енергетика няма конкуренция засега в България "всичко друго е или много скъпо или много мръсно", заяви Ерменков, като добави, че от възобновяемите енергийни източници трябва да се развива производството на енергия от биомаса и технологиите свързани с водни източници. За България е приоритетно за да се намали енергоемкостта на икономиката, да има сериозни данъчни облекчения за данъчните и бизнеса. Запитан дали е правен анализ след приватизацията на енергопразпределителните дружества Милен Велчев от НДСВ пропусна същината на въпроса, но заяви, че не само тези дружества, но и по-голямата част от предприятията в енергетиката трябва да бъдат приватизирани, включително и "Булгаргаз". Представители на бизнеса от залата изразиха мнения, че дебатът се концентрира върху класическите проблеми на енергетика и не излиза в иновативната му сфера.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и