Кметът на София Йорданка Фандъкова ще наложи глоби от общо 400 000 лева на почистващите снега фирми. Тя бе категорична, че Столична община няма да плати и за почистването на бул. "България" във вторник, предаде БиНюз. Столичният кмет проведе заседание в центъра за градска мобилност в 7 часа сутринта заради спешните задачи в сложната снежна обстановка, информира Нюз.бг. Освен анализ на ситуацията днес снегопочистващите фирми получават задача да започнат да чистят тротоарите, там където е възможно, включително вътрешно кварталните улици, както и да започнат извозването на снега от улиците, където пречи на градския транспорт или на пешеходците. Кметът съобщи още, че ще започне преглед на шахтите и ще се създаде организация на тяхното почистване. Тъй като имаше проблем с движението на автобуса между Владая и Марчаево, кметът Фандъкова е изпратила автомобил, който да помогне на хората да се придвижват. По-късно стана ясно, че движението на автобусите, обслужващи линията, се осъществява. Столичният кмет съобщи още, че внимателно се следят язовирите около София и че засега няма проблеми, но наблюдението ще продължи, тъй като в момента е студено, но със затоплянето и снеготопенето ситуацията ще се влоши.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!