08.04.2019 17:50

Джи Пи Груп АД започна реконструкция на улици в Козлодуй

Видян 5647 пъти | Коментари 13
Гласували 1 рейтинг: 4.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

    Днес с водосвет бе даден официален старт на проекта за цялостна реконструкция на улица „Радецки” и улица „Христо Ботев” в Козлодуй. „Джи Пи Груп“ АД е изпълнител на проекта„Реконструкция и рехабилитация на съществуващи общински пътища, съоръжения и принадлежности към тях на територията на община Козлодуй, област Враца“.


Договорът включва рехабилитацията на два подобекта: общински път VRC-1053, по плана на гр. Козлодуй, свързващ републикански път II-11 с пристанище Козлодуй с дължина 3,75 км и общински път VRC-3054, по плана на с. Хърлец, общ. Козлодуй, свързващ републикански път II-11 с крепостта Аугуста с дължина 2 км.


Официалният старт днес бе даден в Ботев парк, откъдето ще започнат ремонтните дейности. Първият подобект, който започна днес, касае реконструкция на основния път в Козлодуй – от Ботев парк до МЦ „Дарис”, извън участъците, рехабилитирани по Фонд РАО. Предвидени са дейности по студено рециклиране на съществуващата асфалтова настилка, доставка и полагане на нови асфалтови пластове, реконструкция на тротоари и подмяна на бордюри, доставка и монтаж на енергоспестяващо улично осветление, направата на комбинирана велосипедна алея с пешеходно движение и озеленяване, както и полагане на нова хоризонтална маркировка и пътни знаци. Срокът за изпълнение на дейностите по проекта е 235 дни.


„Ще се реконструират 3.75 км. улична мрежа, които са едни от най-натоварените в Козлодуй. Вярвам, че изпълнителят ще приключи навреме и качествено ремонтните дейности и след осем месеца ще се поздравим с успешно приключил проект”, каза Маринела Николова, кмет на Козлодуй.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 008 Марио 30.06.2019 14:08

    Еми можем само да се радваме! Инфраструктурата не спира да се развива и то не само в столицата ни! Да се надяваме, че ще има кой да го оцени това!

  • 007 Санди 30.06.2019 14:08

    Радвам се, че съм част от този град! И още повече се радвам, че управляващите мислят за нас!

  • 006 Лазов 30.06.2019 14:08

    Да, хубаво е, че управляващите вече започнаха да мислят и за малките населени места. Не искаме много от тях, искаме просто да се сещат за хората, за момента аз виждам това, което искам

  • 005 Галя Иванова 30.06.2019 14:08

    Одобрявам подобни ремонти. Само забележете в последните години колко нови улици, мостове, пътища се правят, това не е изобщо за подценяване

  • 004 Санди 30.06.2019 14:08

    Радвам се, че съм част от този град! И още повече се радвам, че управляващите мислят за нас!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в