Сърдечно-съдовите заболявания са причина за между 60 и 63% от общата смъртност у нас. Това коментира във Варна председателят на Дружеството на кардиолозите в България (ДКБ) доц. Иво Петров, цитиран от БТА.
По думите му сърдечно-съдовите заболявания са на първо място като причина за смъртността в страната и са сериозен медико-социален проблем.
Специалистът коментира още, че и при кардиолозите, както при други лекарски специалности, български медици се насочват да работят в чужбина. Той обясни, че причините за това са не само заплатите, но и условията и подсигуреното развитие.
Доц. Петров призна, че съществува опасност страната да остане и без такива специалисти. Според него голяма част от завършващите медицина имат нагласа и намерение след като завършат да заминат за чужбина.
В момента ДКБ има около 700 членове, каза още доц. Петров, който участва в ХIV Национален конгрес на кардиолозите.
Основната цел на конгреса, който продължава до 5 октомври, е да се покажат новите постижения в областта на кардиологията, каза още специалистът. Един от акцентите в работата на дружеството е превенцията. Във форума ще участват и 27 гост лектори от чужбина.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Пред вас е изцяло новият Škoda Peaq – ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед