Започва официалното гласуване на президентските избори в Съединените щати. Американците избират своя следващ държавен глава сред двамата претенденти Барак Обама и Мит Ромни. В момента все още продължава предварителното гласуване, което показва преднина за Обама пред съперника му от Републиканската партия Ромни. В различните щати тя е между 20 и 25 на сто. В някои щати предварително са гласували 40 процента от избирателите.
Като цяло, повечето американци смятат, че президентът демократ ще получи втори мандат. Това показват данните от две социологически допитвания, чиито резултати бяха публикувани часове преди началото на вота.
От 7000 анкетирани през почивните дни 50 на сто отдават предпочитание на Обама, а 47 на сто - на съперника му. Само 35 на сто смятат, че Ромни може да победи. При действащия президент този процент е чувствително по-голям - 55 на сто.
От своя страна международният редактор на Новините в Нова телевизия Момчил Минков заяви: „Според всички анализи може Ромни да спечели популярния вот, да спечели повече избиратели, а Обама да стане президент. Това е поради недемократичната система, по която се провеждат изборите, която дава възможност с много по-малко от половината гласове един кандидат да стане президент. Технически е възможно в Съединените щати заради начина, по който се гласува, с 20 или 22% от вота да стане един от кандидатите президент”.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!