Цената на тока ще поскъпне догодина заради намалението й с пет на сто от август. Това заяви бившият енергиен министър Делян Добрев. Той сигнализира, че с намалението на таксата за пренос е трябвало да се актуализират и договорите с държавните енергийни дружества в тяхна полза, но това не е направено. В следствие на това бизнесът зад граница, който купува ток от българските централи, има по-ниска цена с около 20 лева на мегават час, а тези пари са изгубени за родните дружества. По този начин от една страна се увеличават дефицитите в енергетиката, от друга - българските потребители и българският бизнес плащат по-скъп ток от потребителите зад граница. Така загубите, трупани у нас, са за над 10 млн. лева месечно. Според Добрев енергетиката се дофинансира с пари от бюджета, които реално отново са на данъкоплатеца - така той плаща част от тока си не през фактурите за потребената електроенергия всеки месец, а чрез данъците си. Бившият енергиен министър бе категоричен, че оповестените 230 млн. лева за студен резерв, са всъщност 236 млн. лева по дългосрочните договори с американските централи.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!