Държавният резерв да поеме управлението на базите на "Лукойл Нефтохим" за съхранение на горива, реши парламентарната комисия по енергетика с промени в Закона за запасите от нефт и нефтопродукти. Предложението е на ГЕРБ и ДПС. Това е една от спешните поправки в Закона за прилагане на изключението за руския петрол, предаде БНР.
С 10 гласа "за" и нито един "против" Парламентарната комисия по енергетика прие на първо четене промените в Закона за задължителните запаси от нефт и нефтопродукти. Според тях търговците на горива вече ще имат правото да държат до 70% от задължителните 100 дневни запаси от нефт и нефтопродукти в чужбина на територията на държава, членка на Европейския съюз и само 30% на територията на България.
Сега те са длъжни да държат 100% от запасите си в нашата страна. Ако сега собственик на акцизен склад откаже на търговец на горива да му се съхраняват горивата, глобата е символична от 500 до 2000 лева. Прието бе предложението на ГЕРБ и на ДПС глобата да бъде много по-висока - от 1 до 2 милиона лева при първо нарушение, а при повторно до 5 милиона лева и отнемането на лиценза.
Така ще се реши несправедливост, тъй като над 90% от лицензираните акцизни данъчни складове на територията на България са собственост на "Лукойл" и компанията злоупотребява със своето положение на пазара. Окончателно промяната трябва да бъде приети на първо четене на пленарното заседание в петък.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия