„Аз съм сигурен, че Бойко Борисов е заблуждаван систематично от Божидар Нанев и директорите на големите болници, които уж подкрепят реформата, но на практика обслужват корпоративни интереси”. Това заяви бившият министър на здравеопазването д-р Илко Семерджиев, цитиран от БГНЕС.
Той смята, че системата на здравеопзаването подкопава доверието към премиера. „За мен най-големият проблем е, че се изяжда доверието в ГЕРБ. Борисов ще бъде поставен в тежка ситуация. Единственото, което можем да направим, е да говорим. Който има очи – да види, който има уши – да чуе. Иначе – ще си сърба попарата”, продължи д-р Семерджиев.
Това, което се случва в момента, е одържавяване на здравеопазването и връщането му 20 години назад – във времето на тоталитаризма, допълни той. „Здравеопазването върви към тотален фалит чрез административен произвол, защото това не е реформа”, убеден бе бившият здравен министър. .„Исторически погледнато, винаги четири са били основополагащите институции: общината, училището, църквата и болницата. Когато едното изчезне, става страшно”, каза още той. Според него, голямата подигравка е за българските лекари. „След като държавата спря специализациите, 7 години по-късно иска специалисти, за да не затворим болниците. Тя трябва да поеме своята отговорност”, подчерта Семерджиев.
По повод тиражираните информации, че евентуалният заместник на сегашния министър Божидар Нанев ще е именно той, той каза: „Всичко е в рамките на произволни разговори”.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...