Има заявен интерес от частни компании за строежа на 7-ми и 8-ми блок на АЕЦ „Козлодуй“. Това съобщи министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров по време на обсъждане на енергийната стратегия на България до 2020 г. По думите му през 2007 г. сме изнасяли 4.5 млрд. киловатчаса електроенергия, а се очаква се през 2030 г. да изнасяме 18 млрд. киловатчаса.
„Предвижда се годишното ни потребление на газ да стане 10 млрд. кубични метра. До 2020 г. „синьото гориво“, с което страната ни ще разполага ще е 59% от “Газпром”, 30% от “Набуко”, 7% втечнен газ и 4% местен добив“, информира министърът. Според оценката на енергийното ведомство отсечката Димитровград - Комотини щяла да струва 125 млн. евро, от които от ЕС щели да дойдат само 20 млн., които пък трябвало да разделим с Гърция.
Русия е поставила искане към България част от транзита на природен газ по тръбата „Южен поток” да минава през вече съществуващата мрежа у нас, стана ясно още на срещата. Според Димитров обаче това няма как да се случи. Той каза, че бъдещата тръба е различна от българската газопреносна мрежа и няма да допуснем сливането на сегашната с „Южен поток”.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят ще бъде благоприятен за разговори, срещи и