Премиерът Бойко Борисов участва във възпоменателната церемония в Скопие по повод 75-годишнината от депортирането на евреите от територията на днешна Република Македония, съобщава БНТ.
В памет на жертвите на Холокоста българският министър-председател, заедно с премиера на Република Македония Зоран Заев, поднесе венец на паметника на загиналите евреи.
Бойко Борисов е първият български министър-председател, който участва в отбелязването на годишнина от депортирането на евреите от територията на днешна Република Македония.
В официалната българска делегация за церемонията са включени и представители на еврейската общност. По-късно днес са планирани и двустранни разговори между премиерите Борисов и Заев.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Инициативата свързва история, вяра, ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед