Свързани новини

23.08.2018 11:42

Борисов: Криза с потъналия кораб няма

Видян 2058 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 Криза няма, но действаме при условията на криза, защото при това бурно море може корабът да пострада и тогава да стане опасно. Това каза пред журналисти в Созопол министър-председателят Бойко Борисов, предаде Фокус.


„В момента, в който ми докладваха, че започнаха да излизат топчета мазут по плажа и, че има разлив говорих с водолазите, възложих на Министъра на транспорта, на Морска администрация, говорих и с кметовете. Тъй като знаете екологията винаги ни е била и водеща, а и туризмът е едно от препитанията в региона“, каза още Борисов. По думи му вчера на оперативно заседание са взели решение и са осигурили финансирането, за да може незабавно да се влезе, когато времето позволява, спазвайки всички мерки за безопасност за живота на водолазите и момчетата, които ще бъдат ангажирани с тази дейност. Според него ден или два закъснение в случая не е проблем.


По думите му според специалистите наличната техника, човешки потенциал и с осигуреното финансиране, ще може да се източи мазута и след това корабът да продължи да бъде атракция и за водолазите. „Всичките изразиха такова желание да им го запазим, да продължи да служи, защото това е американски кораб още от 1920 г., взривен от немска мина. И водолазите и въобще хора, които се занимават с подобен тип туризъм си го обичат“, добави Борисов. На въпроса какви са рисковете той отговори, че едва ли това е първият кораб с разлив в света, на резервоари или потънал. Специалистите казвали, че могат да се справят, имало необходимите помни и оборудван кораб. „Това, което се иска от мен и от министъра е да осигурим средствата, да създадем организация и да я направим. Така че от тук насетне трябва да се доверяваме на специалистите“, каза още Бойко Борисов.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в