Свързани новини

20.04.2021 15:45

България е с най-скъпия ток в ЕС, ще скача с либерализирането и на домашния, заради безхаберието на правителството

Видян 30317 пъти | Коментари 8
Гласували 10 рейтинг: 3.1000
много слаба слаба добра много добра страхотна

След седмица на постоянно повишаващи се цени на електроенергията в събота България отбеляза абсолютен антирекорд за почивен ден и изпревари всички европейски страни със стойността на борсовия ток, съобщава Капитал. За един мегаватчас в страната се плаща почти 76 евро, или около 150 лева. За сравнение - следващата най-висока цена на континента е в Гърция - 68 евро/мВтч, но в нея са включени и допълнителни такси, които в България се начисляват едва при доставката. Става страшно и за домашните абонати с либерализирането на пазара от 1 юли.  Обикновено април и май са месеците с едни от най-ниските стойности на електроенергията, тъй като тогава нуждата от отопление или охлаждане е най-малка, а заради топенето на снеговете и валежите има силно производство от ВЕЦ. Точно затова сегашното състояние на пазара представлява проблем - търговците ще бъдат принудени да вдигнат цените на клиентите си (някои може и да фалират, ако не успеят да предоговорят тарифите), а те на продукцията или


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 008 Anonimen 17.09.2021 08:11

    007 Не забравяй, че сметките в Гърция са за 2 месеца. В България в момента, едно 4-членно семейство плаща средно ток 150 евро на месец, ако не се лишава (климатици, перални, сушилни, 2 компютъра, и тн), а и в Гърция средната работна заплата е друга (не говоря за средна работна заплата на имигранта). В България един киловат в момента е около 0,12 евро, в Гърция е 0,18, но както се спомена по-горе, БГ цената е без крайни такси и подобни. От 20+ години съм Атина и никога не съм виждал шокиращи цени като тия на електроенергията в България. Наши роднини са стигали до 200 евро на месец през зимата и не падат под 120-130 през лятото.

  • 007 Anonimen 20.04.2021 18:29

    как в гърция е по -евтин.11 цента е а с данаците става на 25 цента.аз за 840 киловата имам 220 евро такаче не пишете глупости

  • 006 Anonimen 20.04.2021 11:46

    Защо България с АЕЦ има по-висока цена от Гърция, която няма АЕЦ, ама никакъв?

  • 005 Anonimen 20.04.2021 11:44

    Гърция като няма АЕЦ защо има по ниска цена от България?

  • 004 Anonimen 20.04.2021 11:05

    Българите направихме Атомна централа. Българите направихме една хубава страна с много заводии дружелюбни хора, които имаха достойнство, защото усещаха своя принос за всичко това. Стадо алчни, недонаяли се калинки и бръмбъри разполагат стова, което принадлежи на всички нас. Разрушители!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

водолей