Германия ще въведе трети, „неопределен“, пол в актовете за раждане на бебетата от края на тази година, пише вестник Der Spiegel, цитиран от hristiqni.com.
Абсурд или не, вече освен обичайните „мъж“ и „жена“, след раждането родителите на бебето ще могат да отбележат пола на детето си и като „неопределен“.
Това ще даде шанс на децата, родени с белези и на двата пола, да се самоопределят в по-късна възраст, в зависимост от вътрешните си нагласи.
Новият правилник позволява още хората да останат по документи с „неопределен“ пол през целия си живот. Все още обаче не е изяснено как новият пол ще се изписва в личните карти на германците, които до момента трябва да избират между съкращенията „m” ( männlich) и w (weiblich). Най-вероятно третият пол ще бъде обозначаван с “u” от немската дума “unbestimmt” (неопределен).
Промените в закона ще влязат в сила от 1 ноември. Те бяха приети след решение, в което Конституционният съд постанови, че хората имат лично право да решат към кой пол принадлежат, в зависимост от собствените си чувства.
Допълнителните опции целят да подпомогнат борбата с дискриминацията, която е приоритет за Европейския съюз.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!