Най-богатите 62 души на планетата сега притежават толкова, колкото половината от световното население - 3,5 милиарда души. Това става ясно от публикуван в понеделник доклад на международната конфедерация на 17 благотворителни организации Oxfam, който показва също, че свръхбогатите са станали още по-богати, а бедните – по-бедни, предаде Фокус.
Богатството на въпросните 62 личности се е увеличило с 44 % от 2010 година досега, докато общото богатство на най-бедните 3,5 милиарда души е намаляло с 41 %. Почти половината от свръхбогатите са от Съединените щати, 17 са от Европа, а останалите - от други държави по света като Китай, Бразилия, Мексико, Япония и Саудитска Арабия.
Докладът на Oxfam е публикуван преди годишната среща на Световния икономически форум в Давос, Швейцария.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески