Предложение таксата за детските градини в София да бъде увеличена с 20 лв. и да стане 60 лв. ще бъде направено в Столичния общински съвет, съобщи в края на миналата седмица кметът Йорданка Фандъкова.
Увеличението на таксата в сегашната ситуация е разумно, тъй като сега тя е 40 лв., аргументира се градоначалникът. По думите й вноската не е най-високата в страната, след като има градове, в които в момента тя е далеч по-голяма. „Това е един полезен ход, който ще даде възможност да се подобрят още повече условията в детските градини“, коментира столичният кмет.
Фандъкова изтъкна, че има принципната подкрепа на родителите, представена пред столичната дирекция Образование. Те знаят чудесно, че таксата от 40 лв., която не е повишавана от 2003 г., е една много малка част от цялата издръжка на забавачките. За тази година издръжката на едно дете е 225 лв., като само 40 лв. плащат родителите, посочи кметът.
До края на годината ще бъде открита още една сграда на детска градина в жк Люлин. През 2010 г. предстои откриването на много нови сгради, което ще позволи да бъдат разкрити още 1900 места, обяви Фандъкова.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Нидерландски лекари са извършили ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Днешният ден ви носи вдъхновение и желание за