Демократична България предлага лесна и удобна тарифа за билетите в градския транспорт в София

Свързани новини

11.02.2022 15:43

Защо метрото е с различни билети, не е редно: ДБ

Видян 4152 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

за цялата мрежа. Според предложението тя ще може да се плаща разсрочено - 150 лв. за първите три месеца, 120 лева за вторите три месеца и 100 за останалите 6 месеца. Така на практика тя ще изпълнява и ролята на тримесечна и шестмесечна карта.


 


“Демократична България” предлага отпадането на тридневната, тримесечната и шестмесечната карта, тези за една линия, както и талоните за 10 пътувания.


 


Основна цел на “Демократична България” е “Метрополитен” да започне да продава билети за цялата градска мрежа и да се премахнат специфичните билети за метро. В момента около 20% от билетите за градски транспорт в София са в “Метрополитен”, но точен отчет от там няма.


 


“Не е нормално в София да съществуват две системи за таксуване - едната на ЦГМ и едната на “Метрополитен”. В договора за изграждане на новата тикет система е предвидено “Метрополитен” да бъде интегриран, но все още това не се случва и никой в Столична община не ги принуждава да го направят”, каза Ставрев.


 


“Демократична България” предлага да се въведе възможност и банкови институции, и мобилни оператори да могат да издават билети за пътуване. Все още 90% от картите се купуват на каса, предимно от пенсионери, но се увеличава броят на хората, които плащат билетите си с банкова карта.


 Освен това “Демократична България” настоява да се интегрира информацията за градския транспорт с Google Maps и други приложения.


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Асен 11.02.2022 15:52

    От ДБ пак се занимават с пълни глупости на фона на редица други належащи и важни въпроси!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни