19.08.2021 12:17

Как част от бул. Черни връх стана частна собственост?

Видян 3900 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

начин на протест срещу Столичната община, защото по думите му половината от бул. „Черни връх“ е негова.


На същото мнение явно е и 33-и състав на Административния съд. Именно той постановява собственикът да се обезщети с малко над 17 хиляди лева, защото общината е застроила част от имота му при разширяването на булеварда от две на четири ленти. По думите му и до днес те не са платени.


След нашия сигнал знаците бяха демонтирани. Според общината отчуждителната процедура е приключила и знаците са незаконни.


Те посочват още, че сумата по обезщетението е преведена в служебна сметка, тъй като в хода на административното производство е установено наличие на искови молби към дружеството собственик


„Средствата ще се изплатят на лицето, което установи правото си по общия исков ред“, казват от Столична община.


Представител на собственика обаче твърди друго. По думите му съдебното решение не може да се обжалва и докато сумата не бъде преведена, те са в правото си да поставят табели. Постави и ултиматум на общината – в рамките на три дни табелите им да бъдат възстановени.


 


 



<< назад

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.


 

- Но аз не мога да тегля от нея!


 

- Нищо, ще внасяш!

към хороскоп хороскоп

лъв