29,7% от хората у нас твърдят, че това лято са ползвали някаква туристическа услуга - при едва 19,6%, които са планирали да ползват такава към началото на сезона.
Над 2/3 от онези, които са почивали в България споделят, че им е била първи избор - 69,2%. 26,3% признават, че са искали всъщност да почиват в чужбина, но заради обстоятелствата около коронавируса се е наложило друго. Почивалите в България дават оценки по-близки до 4 по всички показатели като цени, качество и противоепидемични мерки, при петобална скала.
Онези, които се били в чужбина дават малко по-високи оценки за прекарването си там. Осезаемо по-значими са оценките за цените и качеството на услугите на плажа, както и за противоепидемичните мерки.
Въпреки разликата в оценките, няма промяна в мненията за потенциала на българския летен туризъм, пречупен през личния опит - около 70% смятат, че този потенциал е добър или много добър.
Малко над една трета от българите, които не са почивали това лято, директно назовават опасения, свързани с коронавируса. За повече от полованата обаче основният мотив да не направят ваканция е бил финансов. Което при 53% от населението, чиито доходи са ударени от икономическата криза, свързана с пандемията, е съвсем логично.
„Очаква ни труден за туризма зимен сезон и вероятно още един нелек летен през 2021 г. Засилена вътрешна реклама и подкрепа за бранша ще бъде от решаващо значение за минимизиране на щетите”, анализира специализираният сайт.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...