21.03.2018 09:26

Един от създателите на Новичок: Москва няма общо с отравянето на Скрипал

Видян 2964 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Фактът, че бившият пилковник от ГРУ Сергей Скрипал е жив, доказва, че Русия няма нищо общо с неговото отравяне, защото дори и най-некадърният диверсант няма да използва препарат, който се свързва с Русия и има руско име. ова заяви в интервю за РИА "Новости" един от създателите на химическото оръжие "Новичок" - професорът и доктор на химическите науки Леонид Ринк.


На 4 март в британския град Солсбъри бяха отровени бившият полковник от ГРУ Сергей Скрипал, работил за британските спецслужби и дъщеря му Юлия. Лондон твърди, че Русия е отговорна за атаката, Москва категорично отрича да има нещо общо.


"Русия просто няма мотив, това е очевидно. Първо, Скрипал е "изцеден докрай" и от двете страни, тоест - той е издал на Москва всички свои британски контакти, а на англичаните - всичко, което е знаел в СССР. Второ, моментът на покушението е абсолютно неизгоден за Русия - дни преди президентските избори на 18 март и скоро преди световното по футбол", смята Ринк.


"И още - доколкото участниците в този инцидент са все още живи, е трудно да предположим, че са замесени руснаци - така въпиюща неграмотност на евентуалните диверсанти е просто смешна и недопустима. И, най-важното, дори и най-малограмотният диверсант няма да използва препарат с руски произход и руско наименование. Има много други, много по-подходящи за целта препарати. Да стреляш по ненужен човек с мощна ракета е да не го уцелиш е просто върхът на глупостта", добавя Ринк.


Ако отровното вещество е било сложено във вещите на дъщерята Юлия още в Москва, както твърдят британски издания, тя не би стигнала жива до Острова, категоричен е експертът.


Според него е напълно възможно да бъде идентифициран препаратат, който е използван за отравянето на Скрипал и дъщеря му и във Великобритания има достатъчно специалисти за това. Според Ринк те биха могли да и изработят веществото, тъй като технологията му е напълно достъпна.


Леонид Ринк има и версия за това защо британците отказват да предоставят на Москва образец от засеченото отровно вещество.


"Защото то се създава по определена технология, която се различава в различните лаборатории. Колкото и да се стараят, всяко вещество си има своеобразен "почерк". И веднага ще стане ясно, че това не е руска технология. Те няма как да знаят тънкостите на системата. Вил Мирзаянов (друг от създателите на "Новичок", който живее в САЩ от 25 г. и обвинява Русия за смъртта на Скрипал, бел. ред.) също няма как да ги знае. Затова образецът от Сълсбъри е като отпечатък от палец за криминалиста. Веднага може да се зокаже, че не е правен в Русия", казва още Ринк.


"Засега всички са живи. Значи, или не е било "Новичок", или е бил лошо изработен. Или пък англичаните веднага са изболзвали антидот, но тогава трябва да са знаели предварително какво вещество е било използвано за отравянето", убеден е проф. Леонид Ринк.


Източник : Епицентър.БГ


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата