Около 5 млрд. евро ще струва изграждането на дигиталната инфраструктура във всяка една от държавите от Западните Балкани. Това каза премиерът Бойко Борисов на откриването на Инвестиционен форум за Западните Балкани в Лондон, организиран от Европейската банка за възстановяване и развитие, предаде Фокус.
„Инвеститорите вече дори няма да говорят с нас, ако нямаме бърз интернет“, коментира той.
„На политическо ниво вече имаме успехите. Сърбия и Косово седят на един ред. Колкото и да ни е тежка историята, ако искаме регионът да просперира трябва да направим инфраструктурата си“, заяви премиерът.
„В експедитивен план в четвъртък имаме среща с председателя на ЕК, който обикаля Балканите, вече конкретно да обявим кой какво ще финансира по инфраструктурата“, посочи той. „Всяка една от държавите има своите приоритети, хубаво е в четвъртък те да бъдат поставени“, допълни премиерът.
„Постарали сме се да сложим на карти кое е построено, проектирано и колко финансиране изисква“, уточни той.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед