Мажоритарната система убива демокрацията. Това заяви от парламентарната трибуна секретарят на ПГ на БСП Филип Попов по време на тричасов дебат за промени в Изборния кодекс, предложени от ГЕРБ за въвеждане на мажоритарна избирателна система. 19 минути многократно писа за идеята, лансирана първо от Шоуто на Слави, а по-късно гласувана от 2,5 милиона българи на референдум.
В зала ЗА мажоритарна система гласуваха само ГЕРБ и Воля и събраха 98 гласа, а против бяха БСП, ДПС и ОП, които имаха 121 гласа, един депутат се въздържа.
„Мажоритарна система води до липса на парламентарно представяне на голям процент от гласоподавателите. Тя се прилага в 58 държави в света, повечето от които се намират в Африка и Азия. Когато Алеко Константинов пише Бай Ганьо прави избори с Гочо и Бочо, системата е била мажоритарна. Там е описано какви са кусурите й“, коментира още Попов.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия