Американските избори за президент днес не са като вота във всички други страни, където спечелилият най-много гласове става държавен глава. В САЩ може победителят да има по-малка подкрепа от победения. Причината е, че чрез сложна система се определят представители на отделните щати, които избират президента. В повечето от щатите изкаралият повече гласове взема процентите и на другия. В няколко обаче представителите се определят справедливо според изкараните дялове. По този начин Джордж Буш - Младши спечели с по-малко гласове, но с повече представители изборите срещу предпочетения от електората Ал Гор през 2000 г. Вероятно това е и причината избирателната активност в САЩ да е една от най-ниските в света, въпреки всички възможности за даване на вот по пощата, електронно, на борда на кораби и т.н.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия