Руският външен министър Сергей Лавров потвърди, че президентите на Русия и САЩ Дмитрий Медведев и Барак Обама ще участват във втората среща на Г-20 най-развити индустриално страни в Лондон на 2 април, предаде ИТАР-ТАСС.
"Така, че те двамата ще бъдат в Лондон на 2 април, и съм убеден, че ще намерят възможност да общуват директно", каза той пред журналисти. "Преди тази среща разчитам да контактувам с държавния секретар на САЩ Хилари Клинтън. Сроковете на срещата ще съгласуваме по линия на министерствата", заяви Лавров. "Вчера се е провел телефонен разговор между президентите на Русия и САЩ, преди това мой - с Хилари Клинтън. Преговорите бяха конструктивни, от двете страни бе потвърдена заинтересоваността от нов старт на руско-американските отношения", уточни Лавров. По думите му, "усилията ще бъдат концентрирани върху наболелите проблеми, които днес са на дневен ред, включително въпросите на стратегическата стабилност, ядреното неразпространение и борбата с разпространението на оръжие за масово унищожаване". "Важно е да се преодолеят различията, които днес се запазват в редица области на руско-американските отношения", каза Лавров. "Мога да заявя, че президентите са настроени за конструктивна работа", добави той.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески