28.05.2013 12:38

Лекарите от Спешна помощ излязоха на символичен протест

Видян 1884 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Медицинските работници от Центъра за спешна помощ във Варна и Русе излязоха на символичен протест вчера. Причината за недоволството е бруталното нападение над екип на Спешна помощ в София навръх 24 май по време на изпълняване на задълженията му.


Медиците желаят до 2 седмици парламентът да инкриминира посегателствата над медици. Освен това те настояват и за поставяне на паник бутони в автомобилите на спешните екипи, допълва Нова телевизия.


Според доктор Десислава Каталиева – председател на Асоциацията на работещите в спешната помощ, лекарите няма да могат да си позволят ефективни протести. Напускането на всяка една единица от здравните работници обаче ще е вид ефективен протест срещу случващото се в сектора.


Припомняме, че в празничната вечер на 24 май екип на Спешна помощ в София, изпълняващ задълженията си, бе пребит от младежи, живущи в квартал Овча Купел, откъдето е бил подаден и сигналът за медицинска намеса. Петима мъже и една жена бяха задържани във връзка с нападението. Четирима от мъжете са познати на МВР поради редица хулигански прояви. Момичето, заради което е викната колата, пък се оказа с 4,3 промила алкохол в кръвта.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...

към хороскоп хороскоп

рак