17.11.2010 16:05

София втора по евтин транспорт в Европа

Видян 2524 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

София заема 26-то място в световната класация на градовете с най-евтин обществен транспорт за туристи. Рейтингът е изготвен от сайта Price of Travel, съобщи Дневник. 80-те най-популярни за туристите градове в света са сравнени по цените, които те трябва да платят, за да ползват услугите на обществения транспорт.


От своята 26-а позиция София се оказва вторият най-евтин град в Европа по цени на обществения транспорт. Лидер на Стария континент е Санкт-Петербург.


Столицата ни е представена в класацията с цена на билет за обществен транспорт на стойност 0.80 долара (1,12 лв., а всъщност е 1 лв.).


От европейските градове след българската столица се нареждат Москва, Краков, Прага, Будапеща, Атина, Мадрид, Рим, Дубровник и други. Най-много пари за обществен транспорт туристите дават в градовете Копенхаген, Осло и Венеция. В италианския град пътуването с "речен трамвай" излиза на туристите 8.9 долара.


Най-евтин в света се оказва градският превоз във венецуелската столица Каракас, а най-скъп в Копенхаген, Осло и Венеция.


Оказва се, че в столицата на Венецуела пътуването с метро или автобус струва 0.12-0.28 долара. Като че ли това е едно от най-евтините занимания за туристите на венецуелската столица, отбелязва Price of Travel и добавя, че като цяло Каракас е доста скъп град за туристите. Второто място е за египетската столица Кайро, където превозът с метро струва минимум 0.17 долара. Сред лидерите е и индийската столица Делхи, където билетът за метро варира между 0.18 и 0.66 долара.


Авторите на класацията отбелязват, че при съставянето й са използвани действащи цени към средата на ноември т.г.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

лъв