28.10.2008 09:53

Продължават опитите за спасяване на "Кремиковци"

Видян 3405 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
Днес продължават разговорите за осигуряване на суровини за „Кремиковци“, каза за БГНЕС лидерът на КТ“Подкрепа“ в предприятието Людмил Павлов. Той потвърди, че едната доменна пещ е спряна. „Но с възможност да заработи отново“, подчертана Павлов. „Ще направим всичко възможно утре и вдругиден да не спира коксовото производство“, каза синдикалният лидер и подчерта:“Излиза, че българските фирми, които уж дойдоха да спасяват „Кремиковци“, дойдоха, за да го затворят“. В същото време тази сутрин синдикалните централи на КНСБ и КТ“Подкрепа“ в „Кремиковиц“ разпространиха обръщение към работниците и служителите. В него се казва:“Настъпи момента, в който опасността от спиране на Комбината е напълно реална. Факт е, че сме поставени в ситуация на пълна липса на суровини, блокаж от държавните монополи „НЕК”, „БДЖ” и „Булгаргаз”, бездействие и незаинтересованост от Министерството на икономиката и енергетиката и Правителството към съдбата на „Кремиковци” АД. Всички ние работим в ужасни условия на труд без работни облекла и без заплати вече от два месеца! Безотговорното отношение на Държавата към най-голямото стоманодобивно предприятие в България, разграбването му от бивши и настоящи собственици ни постави под угрозата да загубим работните си места и обречем семействата си на мизерия и глад! Ние не можем да допуснем по този безотговорен начин да се решава съдбата на хиляди хора, работещи в „Кремиковци” АД и затова считаме, че е настанал момента всички като един твърдо да се преборим за нашите права! Ние, кремиковските работници заслужаваме да работим в модерно европейско предприятие и за достойния си труд да получаваме достойно заплащане! Това може да се случи, ако всички заедно кажем „НЕ!” на разрухата и унищожението на „Кремиковци” АД на протестен митинг-шествие пред Министерството на икономиката и енергетиката на 29, 30 и 31. октомври 2008 г.“



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

везни

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази сряда

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази