04.05.2010 17:20

По 12 и 8 години затвор за шафнера и началника на влака София - Кардам

Видян 3408 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

12 години затвор при първоначално общ режим за шафнера на изгорелия кушет вагон на влака София-Кардам Георги Пейчев Георгиев даде състав на Окръжния съд в Плевен с председател Николай Господинов, предаде кореспондентът на БГНЕС в града.


Началничката на влака Иванка Костадинова получи 8 години затвор при същите условия. Съдът обаче призна за невинен заместник-директора по Експлоатацията на спални и кушет-вагони при БДЖ Георги Иванов, който е издал заповедта вратите на кушет-вагоните да се заключват. Георгиев и Костадинова бяха признати за виновни в това, че с действията си и бездействието си са причинили смъртта на деветимата пътника от влака при трагедията от 28 февруари 2008 г. Съдия Господинов се позова на редица правилници и разпоредби на БДЖ, според които именно началник-влакът и шафнерът носят лична отговорност за действия при пожар и за поддържането на противопожарните съоръжения в изправност. Освен това съдът е приел и че по време на инцидента Георгиев е употребил алкохол. Те ще трябва да платят и по 100 хиляди лева на близките на загиналите, които бяха конституирани от съда като частни ищци. Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред Апелативния съд във Велико Търново. Потвърдена бе и мярката на двамата осъдени – 1000 лв. парична гаранция за Георгиев и подписка – за Костадинова.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

рак