23.01.2025 09:30

Пентагонът изпраща още войски на границата с Мексико

Видян 1398 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Пентагонът разполага повече войници на границата с Мексико, за да се справи с нарастващия брой незаконни преминавания. След встъпването си в длъжност президентът Доналд Тръмп обяви национално извънредно положение на границата и обеща да спре „нашествието“ на мигранти, които влизат незаконно в САЩ.


„Президентът Тръмп подписа изпълнителна заповед - 1500 допълнителни военнослужещи на южната граница на Съединените щати. Това е следствие от действията му от първия ден... да нареди на Министерството на отбраната да превърне националната сигурност в основна мисия на ведомството“, заяви в сряда прессекретарят на Белия дом Каролин Ливит.


Около 2 200 военнослужещи на активна служба вече са разположени на границата като част от Съвместната оперативна група „Север“, чийто щаб е базиран в Ел Пасо, Тексас. Войниците действат съвместно с Националната гвардия и агентите на Митническата и гранична служба (МГС).


Според Си Ен Ен в момента военнослужещите подпомагат „предимно логистични и бюрократични задачи“, като въвеждане на данни и наблюдение.


Изпълняващият длъжността министър на отбраната Робърт Салес заяви, че Пентагонът ще изпрати „хеликоптери със съответните екипажи и анализатори на разузнавателни данни в подкрепа на засилените усилия за откриване и наблюдение“.


Пентагонът също така ще „осигури военни въздушни превози в подкрепа на полетите на DHS за депортиране на повече от пет хиляди незаконни чужденци от секторите Сан Диего, Калифорния, и Ел Пасо, Тексас, задържани от Митническата и гранична защита“, заяви Салес пред репортери. „Това е само началото.“


Като цяло Тръмп се готви да изпрати около 10 000 военнослужещи на границата, съобщи в сряда The Washington Post, позовавайки се на вътрешен документ на CBP.


Тръмп, който встъпи в длъжност в понеделник, обеща да защити страната от „нашествието“ на нелегалните мигранти. В указ, подписан малко след влизането му в Белия дом, той заяви, че много мигранти без документи „представляват значителна заплаха за националната сигурност и обществената безопасност“ и „извършват гнусни и отвратителни действия срещу невинни американци“.


В понеделник Тръмп обяви национално извънредно положение на границата и спря приложението на CBP, предназначено да помага на мигрантите да се записват на граничните пунктове.


По време на президентството на Джо Байдън в САЩ се наблюдаваше приток на мигранти. През 2023 г. граничните агенти са регистрирали рекордните 2,8 милиона срещи с мигранти. По данни на Министерството на вътрешната сигурност през фискалните години от 2021 до 2023 г. над 1,5 млн. мигранти са били регистрирани като „избягали“ - лица, които са избегнали откриването им от Министерството на вътрешната сигурност.


Пламен Валентинов


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“