Нормално е, когато имаме вирусна инфекция, да сме с малко по-висока температура. Докато температурата не прехвърли 38 - 38,5 не бива да се взимат понижаващи я лекарства. Организмът така се бори по-добре с вирусите. Най-важното е да взимаме повече вода, която ще ни помогне да възстановим това, което сме загубили...", посочи специалистът.

Свързани новини

02.07.2024 11:24

Не бива леката температура заради вирус веднага да я сваляме: Лекар

Видян 2094 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Много важна е личната хигиена. Много е по-малко предаването на вирусите по въздушно-капков път, да мием добре плодовете и зеленчуците и да съхраняваме храните в хладилниците. Това обяви в ефира на "Добро утро, Европа" д-р Гергана Николова, общопрактикуващ лекар по повод летните вируси.


По думите й за лечение на вирусите в никакъв случай не бива да се използват антибиотици, които са останали от предишно лечение. "Това, че имаме 37 градуса температура не е свършек на света.


Нормално е, когато имаме вирусна инфекция, да сме с малко по-висока температура. Докато температурата не прехвърли 38 - 38,5 не бива да се взимат понижаващи я лекарства. Организмът така се бори по-добре с вирусите. Най-важното е да взимаме повече вода, която ще ни помогне да възстановим това, което сме загубили...", посочи специалистът.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

водолей