03.05.2024 07:44

Болезнена теория обяснява защо извънземните не са се свързали с нас на Земята

Видян 5023 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Предположенията, че отвъд нашата планета съществува някаква форма на извънземен живот, датират още от Древна Гърция и Рим, но хората все още не са установили контакт.


Съществуват различни теории, включително самотното предложение, че интелигентността на човешко ниво е напълно "уникална" във Вселената, но един учен разкри по-вероятен сценарий - извънземните цивилизации са били унищожени от гама-изригвания (GRB).


ГРБ са изключително енергийни експлозии, наблюдавани в далечни галактики, които се случват, когато ядрото на масивна звезда изчерпи ядреното си гориво и се срине под собственото си тегло, освобождавайки мощна радиация от типа "супернова".


"Това е силно фокусиран лъч", казва професорът по астрономия д-р Фредерик Уолтър пред DailyMail.com. "И ако е насочен през равнината на галактиката, той би могъл да стерилизира около 10 процента от планетите в галактиката.


Това е само едно от многото възможни обяснения - отбеляза той, - някак си болезнено, предполагам.


 НАСА нарича гама-изригванията "най-мощният клас експлозии във Вселената".


Типичното избухване излъчва ярък сноп насочена енергия: един квинтилион (1, последвана от 19 нули) пъти повече от яркостта на нашето слънце, което е повече от достатъчно, за да изгори извънземна цивилизация от нейното място в галактиката.


За щастие, въз основа на десетилетия изследвания на орбиталната гама-обсерватория Комптън на НАСА, гама-изригванията са сравнително редки в нашата галактика, Млечния път.


Когато сателитът на обсерваторията "Комптън" беше изстрелян през 1991 г., изследователите на НАСА очакваха да видят повече "GRB", излъчвани от нашия галактически диск с формата на палачинка.


Но в действителност тези експлозивни "супернови" събития се срещат много по-често в по-млади, отдалечени галактики, които все още са горещи в процеса на формиране на нови звезди, или в случая на дълготрайните GRB, които превръщат колапсиращите звезди в черни дупки.


Смята се, че във всяка галактика на всеки около 100 милиона години има избухване на гама-лъчи - твърди д-р Уолтър, който води курс по търсене на извънземен живот в университета "Стоуни Брук" в Ню Йорк.


Средно за един милиард години може да се очаква, че значителен брой цивилизации ще бъдат унищожени - каза той, - ако съществуват. 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова