Работещи от столичния градски транспорт излизат на протест в четвъртък сутринта. Акцията е организирана от Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, а основното искане е за 30 процента увеличение на заплатите, каза председателят на федерацията Александър Шопов, предаде БНР:
"От 1 март най-късно трябва да има увеличение на заплатите или другият вариант - най-рано след приемане на бюджета на София. Хората очакват своите увеличения и напрежението в дружествата расте".
Миналата седмица транспортните федерации на КНСБ и на Конфедерация на труда "Подкрепа" поискаха от кмета на София Васил Терзиев спешно свикване на Съвет за асоциално сътрудничество в транспорта, в което да участват и ръководствата на четирите общински дружества - столичен автотранспорт, столичен електротранспорт, Център за градска мобилност и Метрополитен.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия