Топлофикация – София ще инвестира в изграждането за 3 години на нови две когенерационни мощности – производство на електричество при продукцията на топлинна енергия, в ТЕЦ – Люлин и ТЕЦ – Изток. Това ще бъде обявено днес в рамките на доклада на американските консултанти, които чертаят бъдещето на скандалното и в практически фалит общинско дружество, научи 19 минути от много високопоставен и информиран източник.
Идеята е с приходите от производството на ток да бъдат събрани пари, с които в рамките на 20 години да бъдат платени задълженията на фирмата към Българския енергиен холдинг. Тяхната сума се пази в дълбока тайна, нищо че и двете структури са собственост на данъкоплатеца и са длъжни да дават всякаква информация. По оценките на експерти става дума за космическите 1 млрд.лв. с прогноза за натрупване на още 300 млн. в рамките на следващите 3-4 месеца.
Въпросът обаче е на какви цени Топлофикация ще продължи да продава тока, който произвежда, заедно с топлинната енергия, тъй като ниските стойности спрямо пазарните, на които го правеше, станаха обект на политически и икономически скандал преди време.
Новите мощности за когенерация са не само екологични, но и ще бъдат направени така, че във времето напред да могат да работят и на водород.
Илиян Костадинов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески