Авторитетното издание Ди Цайт публикува в памет от нахлуването на нацистите в СССР точно преди 80 години – на 22 юни 1941 г., статия на руския президент Владимир Путин, който владее отлично немски. „Съветската армия не защити само независимостта и достойнството на нашата страна, но и запази Европа и света от поробване”, пише той. Основното му послание е, че неговата държава желае да построи отново приятелски отношения със Запада, но според него – за разлика от времето на Войната, сега НАТО разделя Стария континент. „Наши съюзници преди 80 г. бяха не само армиите от антихитлеристката коалиция, но и участниците в антифашистките движения по целия континент, включително в Германия, като всички заедно приближихме заветната Победа”, пише Путин. Според руския президент „краят на Студената война също беше обща победа”. И продължава: „Но напреженията навред из континента ненужно изникват отново. Воденият от САЩ военен блок НАТО – тази реликва от времената на Студената война, продължава да се разширява на изток, въпреки уверенията в
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Наистина е вече дразнещ тоя мек тон на Путин, с който им говори и това призоваване на западащите идиоти да го разберат и да започнат заедно да строят нов свят !!! Това е стар репертоар, който в днешно време няма как да се повтори !!! Такъв може да си позволи глава на църква например, или председател на женско движение, но не и президент на най-силната във военно отношение държава !!!
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!