Свързани новини

03.06.2021 12:02

Отношенията ми с Пеевски са чисто политически: Борисов

Видян 3644 пъти | Коментари 3
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Не мога да приема недомлъвките на някои политически лидери, аз моите отношения с Пеевски съм ги заявил и те са чисто политически, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на пресконференция по повод на  мерките на финансовото министерство на САЩ към шестима българи.   На въпрос от колко време не се е виждал с Пеевски, Борисов заяви че не го е виждал от много месеци, а последната среща е била заради смесените райони преди около 8 месеца.


 "Винаги са били свързани със смесените райони, където сме подпомагали различните от ГЕРБ за кметове на ДПС. Нито имаме фирми, нито общ бизнес, нито каквото и да било. Никога не сме получили стотинка от лицето Божков – никога".


"Винаги сме подкрепяли действията на всички евроатлантически държави по темата борба с корупцията. Винаги като партия сме поддържали възможно най-добрите отношения с колегите от САЩ и затова подкрепяме и мерките на тяхното финансово министерство. Очакваме и нашите правозащитни органи на базата на фактите и доказателствата, които имат, да продължат в тази посока", каза Борисов.


"Миналата година с президента Тръмп, с републиканското правителство, където присъства и сегашния посланик на САЩ, с вицепрезидента и държавния секретар сме обсъждали всички геостратегически проекти и сме имали пълно съвпадение на общите ни интереси по тези проекти – България и САЩ и всички наши съседи. Превъоръжаването на армията с новите F-16. Само месец преди да напуснем управлението подписахме два стратегически меморандума – по 5G и по стратегическата отбрана. Винаги като партия ние сме поддържали възможно най-добри отношения с колегите от САЩ. Затова подкрепяме мерките на тяхното финансово министерство и очакваме и нашите правораздавателни органи да продължат в тази посока на базата на информацията, на разследванията, на фактите и доказателствата. По-скоро ми е чудно как бихме определили такъв цитат на президента Румен Радев от 9 юни 2020 г.: “Смущаващо е, че Божков звучи по-убедително от неговите обвинители“, посочи Борисов.



„Толкова по доклада, който вчера беше пуснат. Нещо повече. Ако трябва да поемем вина за нещо, това е за нашия зам.-министър Манол, който е член на ГЕРБ. Когато избухна скандалът с къщите за гости, той беше отстранен като зам.-министър изтеглен от партията. Точно по времето на нашето управление бяха арестувани министри и се влизаше в Министерства. Подкрепям работата на службите и Прокуратурата.


Стигна се най-накрая с помощта на много партньорски служби НАТО да подкрепи нашите служби и политическата воля по шпионския скандал", допълни той. 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 нищо освен затвор 03.06.2021 13:01

    Мутрата разбойник продължава да лъже и да мисли, че някой му вярва. Само дето между вечните хвалби винаги пропуска, че докара народа си до мизерия и геноцид, разпродаде и предаде държавата и унищожи фатално държавността с поголовното махане на компетентни и неудобни за мракобесния му режим хора като ги замени с калинки и шуробаджанаци с купени дипломи и неадекватно високи възнаграждения, независимо от нивото на позицията

  • 002 Anonimen 03.06.2021 12:36

    "...Превъоръжаването на армията с новите F-16."-мутрак, за какво превъоръжаване говориш бе, за онези Ф-16 от скицника ли, та ти не знаеш дори, че тези хвърчила са на 40 г. и никак не ми изглеждат нови ? Да се хвали човек, че е похарчил 2.5 млрд. народна пара за хартиени самолети означава, че главата му е пълна с айрян! Пакистан закупи и получи веднага същата бройка самолети със същото оборудване на цена с 38 млн.$ по-евтино на самолет и повтарям ги ПОЛУЧИ !

  • 001 Anonimen 03.06.2021 12:27

    Когато управляваш 12 г. с диктат, измами и кражби каквото и да казваш днес за оправдание никой няма да ти вярва бе Тикво ! Нищо не казваш за ония милиони които Божков ти е изсипвал в торбата вместо да си плаща данъците, ония 700 млн.? А Пеевски ти е бил и ще си остане твой началник, въпреки, че не си го виждал, а пък и няма за какво да се виждате той те управлява по телефона който никой не подслушва за разлика от телефоните на противниците ти ! Бай Ставри те очаква мутро, срещата ви е необратима !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната