България вдига мораториума за строителството на АЕЦ Белене. Премиерът Бойко Борисов поиска парламентът да даде мандат за това. Той съобщи, че до седмици правителството ще внесе в НС предложение проектът за втората атомна да бъде размразен.
През седмицата представители на Китайската национална ядрена корпорация обявиха, че са заинтересовани от изграждането на Белене. На площадката на централата има два ядрени реактора, които страната ни поръча на Русия преди години.
Новата позиция на премиера противоречи на всичко, което беше говорено за проекта Белене до сега. “Този гьол струва четири милиарда лева",така премиерът Борисов определи проекта по време на първия си мандат през 2010г. Припомняме, че мораториумът беше въведен от НС през 2012 г. с мнозинството на ГЕРБ. Темата провокира и референдум през 2013.
В качеството си на вицепремиер по време на кабинета Борисов-2, настоящ шеф на кабинета - Румяна Бъчварова уверяваше, че спирането на проекта е голяма победа на Борисов.
Сега обаче Белене вече не е "гьол", а възможност за стратегически инвестиции.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази