Тази седмица мнозина се връщат съвсем официално на работа в офиса, а някои продължават да остават "хоум". Една от причините човек да не иска да стъпи в работата е лошият шеф, лошият преподавател, лошият колега, който е или се прави на по-високопоставен. Даже в психологията вече създадоха понятието "босинг" - то е нещо като "булинг" - вербално насилие или друг вид натиск по месторабота. Идва от "бос" или "началник". В ролята на агресора, истински или въображаем, е ръководителят, а на жертвата е подчиненият.. Днешният ни лайфхак е посветен на тази тема със съвет как да не ставаме жертва.
Първият и основен начин е да формираме лични граници и лично пространство, да не се отговаря на възможни предизвикателства за "смачкване" - той важи не само за комуникацията на работното място - независимо дали реално или виртуално заради коронакризата. То ще ни откъсне от възможността да се превърнем в жертва, която често става агресор с времето или, хайде, е потенциален агресор.
Има хора, особено дами, които се поставят - неволно, в зависимост. Те развиват в себе си чувството, че са жертви. Психолозите обясняват това и
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в