Много видеа в ютюб и писания в социалните медии разказват и показват, че маските били нещо като газови камери, токсични и т.н. Изследванията на руските учени показа, че това не е точно така.
Наистина, носенето на маски на закрито за много дълго време - с часове, може да предизвика главоболие или задъхване. Особено у пушачите.
Много е възможно някои да помислят това за симптоми на коронавирус, да получат паник атаки, да се озоват в болница, ако съвсем влязат във филма, като родните лекари разказват, че има немалко такива случаи у нас. И че психическото възприемане на болестта често има решаващо значение за изхода от нея.
Какъв е лайфхакът и сами да проверим газови камери ли са маските:
Да вземем пулсоксиметър - фейсбук е пълен с реклами на цени от 39 до стотина лева за малкия уред. Той показва насищането на кръвта с кислород. Така ще бъдем спокойни, че нямаме корона, нямаме задушаване, няма да има паник атаки и постъпване в болница, където заразяването с актуалния вирус е почти сигурно.
Иначе, изследванията на учените показват, че в редки случаи маските водят до покачване на индекса на нормалността 0,1, но не и до опасното равнище от 0,2. Понякога резултатът е 0,14, което показва състояние на слабост, сънливост, проблеми със съсредоточаването, с вниманието.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази