Федералната столица на САЩ Вашингтон е засегната от епидемия от СПИН, сочи доклад на здравните власти в града. Около 3% от гражданите на града са серопозитивни, като те най-често са чернокожи, предаде БГНЕС. В края на 2008г. 3% от гражданите на Вашингтон на възраст над 12 години, са засегнати от ХИВ-вируса. За сравнение - степента на разпространение на болестта във Вашингтон, който има близо 600 000 жители, е по-висока от тази в някои бедни и изостанали страни като Буркина Фасо и Украйна. Там серопозитивните са около 1.6%. Данните са на Програмата на ООН за СПИН. Оказва се, че според статистиката най-засегнати са чернокожите и хора на възраст между 40 и 49 години /те съставляват около 7% от серопозитивните и в двете групи/. Най-редки са случаите на заразяване сред бели и испаноезични жени - 0.2% от серопозитивните.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед