Свързани новини

14.01.2009 12:08

Dolce & Gabbana: Мъжете са модно по-разкрепостени

Видян 3892 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Мъжката мода допринася вече за 50 на сто от оборота на марката Dolce & Gabbana, казаха дизайнерите Стефано Габана и Доменико Долче в интервю за вестник "Стампа".


"Мъжката мода стана толкова важна, колкото и женската, защото мъжете се промениха изключително. Днес те вече се чувстват свободни и не се страхуват дали ще бъдат съдени. Влизат сами в магазините и си избират продуктите, без да имат нужда от съвети. По-рано, за да купиш маркова дреха, трябваше да си гей или екстравагантен. За разкрепостяването обаче допринесоха спортистите и футболистите, които преведоха модните тенденции на популярен език.


Първият, който се осмели повече в тази сфера, беше Дейвид Бекам с обицата си и с по-различната си прическа. Той беше и по-смел в избора на цветове... След него настъпиха и другите. Ние сме обличали Милан, националния отбор по ръгби и по плажен футбол. Спортът винаги ни е харесвал. Аз самият ходех на фитнес и тежести, но трябваше да прекъсна, защото ме боляха ръцете. Доменико пък е запален по Формула 1 и по футбола", каза Стефано Габана. Според двамата дизайнери те продължават да правят "мониторинг" на желанията на клиентите си по същия начин, както и преди 24 години, наблюдавайки младите хора в баровете и по улиците. Въпреки кризата Долче и Габана не се притесняват да предлагат на хората лукс. "Ние работим върху естетическото чувство и трябва да предлагаме мечти, а креативността струва пари. За да се отличаваме от другите, трябва да предлагаме неща, които не могат да се копират, а те са скъпи. Не всичко е за всички. По ревютата ни могат да се видят и якета от крокодилска кожа за 30 000 евро едното, които реализираме по мярка. Има хора, които си ги поръчват - поне 30-ина души правят подобни поръчки. По-добре, отколкото да продаваш тениски по 15-20 евро едната". Според Долче и Габана днес почти са изчезнали личностите, които служат като модели за останалите.


"Единствено Мадона продължава да бъде модел, който се имитира от другите. Виктория Бекам също е като фар и не е толкова антипатична, колкото изглежда. Като повечето англичанки и тя изглежда малко "опъната", но това е само срамежливост. Това е като защитна маска, която пада сред приятели и разкрива една много приятна жена".



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната